Burmistrz 

 
  

Burmistrz Obornik 
Tomasz Szrama 


Urodził się 5 grudnia 1971 r. w Obornikach.

Po ukończeniu studiów chemicznych rozpoczął pracę pedagogiczną. Pracując w szkołach na terenie gminy Oborniki, wychował wielu laureatów konkursów chemicznych na szczeblu wojewódzkim. Wraz z Józefem Głowackim opracował i wydał Zbiór zadań z chemii dla gimnazjum.

W 2005 r. wygrał konkurs na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Komisję konkursową przekonała wówczas przede wszystkim wizja rozwoju szkoły, która wówczas przeżywała swój słabszy okres. To właśnie dzięki zaangażowaniu nowego dyrektora oraz dobraniu odpowiedniego grona pedagogów, szkoła odzyskała swój dawny blask, powracając także do swojego przedwojennego patrona jakim był Stanisław Wyspiański.

Interesując się bardzo mocno tematyką samorządu lokalnego i wojewódzkiego, w 2007 roku podjął się trudnego zadania jakim było przyjęcie mandatu radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Dzięki jego zaangażowaniu trafiło do naszego regionu sporo środków. 2,2 mln zł pozyskano na przebudowę drogi Oborniki - Stobnica, 700 tys. zł, kosztowały dwa nowoczesne ambulanse medyczne wyposażone w najwyższej klasy aparaturę do ratowania życia, które trafiły do Szpitala Powiatowego, 1,6 mln zł udało pozyskać się na sprzęt do oddziału intensywnej opieki medycznej, który został utworzony w Szpitalu Powiatowym w Obornikach oraz na remont pracowni RTG. 1,4 mln zł pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację budynków szpitalnych. W sumie daje to pokaźną kwotę 5,9 mln zł, a takiej dotacji z budżetu województwa jeszcze nie było.

21 listopada 2010 roku, w pierwszej turze wyborów Tomasz Szrama został wybrany przez mieszkańców na burmistrza Obornik.

W wolnym czasie burmistrza interesuje tatrzańska wspinaczka górska i podróże po Polsce, w czasie których nieustannie powtarza sobie zdanie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Tomasz Szrama lubi także spektakle teatralne, dobre dramaty i filmy fantasy. Jego kultowe filmy to „Rejs”, „Władca pierścieni” i wczesny Woody Allen, a ze spektakli teatralnych uwielbia wszystkie sztuki Samuela Becketta i Bogusława Schaeffera. Jak mówi burmistrz: Samorząd to idealny pomysł na umocnienie demokracji w kraju. Przekazywanie coraz większych kompetencji z „centrali” do samorządów wpływa doskonale na rozwój społeczny i gospodarczy Polski.

 

Liczba odwiedzin : 1027
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Obornikach
Osoba wprowadzająca informację : Iwona Chmielarczyk
Osoba odpowiedzialna za informację : Marcin Pietrzak
Czas wytworzenia: 2004-05-20 00:00:00
Czas publikacji: 2004-05-20 00:00:00
Data przeniesienia do archiwum: Brak